Czy branża motoryzacyjna może funkcjonować bez systemów NX?

Branża samochodowa to wymagający rynek w dzisiejszej rzeczywistości. Żeby osiągnąć sukces i wyprzedzić konkurencję trzeba się naprawdę namęczyć. Ci którzy mieli okazję się przekonać, że najlepszą drogą dobrej pozycji jest nowoczesność i konsolidacja produkcji także perfekcyjne planowanie, mają możliwości na sukces. Tutaj pojawia się istotna funkcja dla systemów NX. Systemy NX (dawniej Unigraphics) to zintegrowany system typu CAD/CAM/CAE. To najważniejsze narzędzie z rodzaju PLM (Product Lifecycle Mamagement – kierowanie cyklem życia produktu).

Dzięki możliwościom optymalnego dopasowania konfiguracji systemu do wymagań każdego zainteresowanego jest z dużym sukcesem wykorzystywany w trudnych i specyficznych specjalizacjach, takich jak przemysł związany z motoryzacją i lotniczy.

Najlepszym poświadczeniem na użyteczność systemów NX jest fakt, że wykorzystuje się je jako główne narzędzia do tworzenia projektów w najpopularniejszych koncernach motoryzacyjnych: General Motors, Nissan czy Daimler.

Wszelkie modyfikacje w projektach i ich przystosowanie do późniejszych faz opracowywania jest możliwe dzięki połączeniom między poszczególnymi modułami NX. Wyróżnia się również moduły do specjalnych porównań, testów i symulacji pierwowzorów samochodów.
Systemy NX pozwalają na budowanie i produkcję bardzo dobrej klasy marek pojazdów i elementów koniecznych do ich produkcji. Przykładem podobnego programu jest NX Body Design, jaki stanowi skuteczną pomoc przy projektowaniu designu samochodowych karoserii. NX General Packaging zapewnia natomiast precyzyjne rozmieszczenie elementów wyposażenia wnętrza pojazdu. Dlatego powszechnie wprowadza się systemy NX w branży samochodowej. Z dużą korzyścią dla jego działania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.